Przewodnik po remoncie mieszkania: 7 zasad, których należy przestrzegać

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w małej kawalerce w Warszawie, czy w przestronnym apartamencie w Poznaniu, istnieje kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby wyremontować swoją przestrzeń i dostosować ją do siebie. Pamiętaj, aby rozważyć kilka zasad przed rozpoczęciem jakichkolwiek projektów.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z WŁAŚCICIELEM

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac remontowych upewnij się, że właściciel lokalu wyraził zgodę na projekt. Jeśli dokonasz nieautoryzowanych zmian w swojej przestrzeni, może on nałożyć na Ciebie grzywnę. Możesz również przejrzeć umowę najmu, aby znaleźć wszelkie dozwolone i niewymagające zgody renowacje. Niektóre z najczęstszych ulepszeń, które można wprowadzić w mieszkaniu, obejmują wymianę zasłon i wymianę rolet w lampach sufitowych. Te proste zmiany mogą sprawić, że mieszkanie będzie zupełnie inne.

 

JAK ODNOWIĆ KUCHNIĘ

Jedną z największych skarg najemców mieszkań jest przestarzała kuchnia. Ponieważ większość właścicieli nie chce wydawać dużych pieniędzy na remonty kuchni , w wielu mieszkaniach może to być obszar mniej niż pożądany. Możesz dokonać łatwych zmian, wymieniając gałki lub przemalowując szafki (chociaż wymaga to zgody wynajmującego). Jeśli na szafkach są plamy, przykryj je zadrukowanym papierem kontaktowym, który odzwierciedla Twój styl. Możesz również dodać samoprzylepne haczyki do wnętrz szafek, aby zwiększyć przestrzeń do przechowywania, lub dodać wyjmowaną półkę do przechowywania żywności.

WYREMONTUJ ŁAZIENKĘ

Wielu najemców mieszkań chce również poprawić wygląd i styl łazienki. Nawet wymiana głowicy prysznicowej lub pokręteł na zlewie może sprawić, że przestarzałe pomieszczenie będzie wyglądać błyszcząco i jak nowe. Nowe deski sedesowe mogą również poprawić wygląd i zwykle nie musisz pytać wynajmującego przed ukończeniem tego projektu. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania ręczników, przyborów toaletowych i innych potrzebnych rzeczy, możesz dodać półkę, która może stać nad toaletą, nie zajmując zbyt dużo miejsca. Szafka na leki może również zwiększyć miejsce do przechowywania leków i produktów pierwszej pomocy.

ULEPSZ SWOJĄ PODŁOGĘ

Jest to coś, co będzie wymagało zgody wynajmującego, ale wielu nie wyrazi sprzeciwu, ponieważ nowa podłoga może podnieść wartość powierzchni. Jeśli absolutnie nienawidzisz dywanu lub podłóg w swoim mieszkaniu i masz trochę dodatkowych pieniędzy na remont, możesz rozważyć wymianę. W niektórych przypadkach wynajmujący zwróci Ci koszty za włożoną pracę i wydatki poniesione w trakcie projektu. Nowa podłoga może sprawić, że starsze mieszkanie będzie wyglądać jak nowe, więc zdecydowanie warto się nad tym zastanowić.

ZAPROJEKTUJ PRZESTRZEŃ ŻYCIOWĄ

Jednym z największych powodów, dla których mieszkanie może wydawać się ciasne, jest zły projekt mebli w pomieszczeniu. Jeśli czujesz, że Twój dom robi się za mały na dobytek, warto poświęcić trochę czasu na przemieszczenie niektórych rzeczy i usprawnienie ruchu. Jeśli Twoja sypialnia jest mała, rozważ umieszczenie łóżka typu queen-size zamiast zajmować dużo miejsca z królem. Możesz również pozbyć się niektórych elementów i zastąpić je alternatywami oszczędzającymi miejsce.

KORZYSTAJ Z KAŻDEGO POMIESZCZENIA

Jeśli masz jadalnię, w której nigdy nie jesz, rozważ zmianę jej przeznaczenia na biuro lub salon. Przestronna główna sypialnia może wydawać się niezbędna, ale gdy przyjmujesz gości i nie masz wystarczająco dużo miejsca, może to nie być tak korzystne. Planując rozplanowanie swojej przestrzeni, przed wstawieniem mebli warto zastanowić się, jak będzie wykorzystywane każde pomieszczenie.

ZMIEŃ OŚWIETLENIE

Mieszkania, które wydają się słabo oświetlone, mogą wydawać się mniejsze niż te z dużą ilością naturalnego światła. Jeśli dużo naturalnego światła nie jest dla Ciebie rozwiązaniem, dodaj więcej lamp i górnego oświetlenia, aby rozjaśnić przestrzeń i sprawić, że będzie bardziej przestronna i wygodna.

Życie w mieszkaniu nie musi być problematyczne. Dokonując kilku prostych zmian, możesz przekształcić przestrzeń w idealny obszar, aby cieszyć się domem.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w małej kawalerce w Warszawie, czy w przestronnym apartamencie w Poznaniu, istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby wyremontować swoją przestrzeń i dostosować ją do siebie. Pamiętaj, aby rozważyć kilka zasad przed rozpoczęciem jakichkolwiek projektów.